Druhý týden Spolčenýho listopadu 09

napsal františek @ 10.11.2009 08:54:02.

První týden Spolčenýho listopadu zaznamenal největší návštěvnost na koncertu v hudebním klubu Garage, kde si zahrály děčínské punkové formace Smíšený zboží a 10,75 dioptrie. Fotogalerii z tohoto koncertu i dalších akcí počátku festivalu naleznete na http://1hsvd.rajce.idnes.cz. Neméně zajímavá byla přednáška Tomáše Dopity o jeho dobrovolnickém projektu ve Vietnamu. Zajímavý ohlas vyšel v Děčínském deníku: http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/mlady-muz-chce-zachranovat-svet-zacal-ve-vietnamu.html. Druhý týden Spolčenýho listopadu je opravdu nabitý.

Ve středu 11.11.2009 od 19.00 vystoupí v téměř vyprodaném Městském divadle houslista Pavel Šporcl s unikátním hudebním projektem „Gipsy Way. Tento projekt navazuje na stejnojmenné CD, které vyšlo na podzim loňského roku u Supraphonu, a které v nejdůležitějším hudebním časopise světa „Gramophone“ nazvali „Skvělý crossover“ od muže s kloboukem. Houslistu doprovodí slovenská romská kapela Romano Stillo. Vstupné Kč 250,-.

Ve čtvrtek 12.11.2009 v 18.30 navštivte Husův sbor, ve kterém proběhne přednáška „Lék na HIV – studená sprcha“ Petry Weissové z organizace Člověk v tísni. Jihoafrická republika je virem HIV nejvíce postižená země na světě. Léčí se tam AIDS opravdu studenou sprchou nebo je to jen pověra? Doprovázeno promítáním filmu Červená stužka kolem mého domu, JAR, 26 minut, režie: Portia Rankoane, 2001. Vstup volný.
Po přednášce, od 20.00 vystoupí děčínská hardcore-trash-punková kapela Destroyself v akustickém podání. Vstupné Kč 30,- (předprodej), 40,- na místě.
Tentýž den, od 21.30 předvede v klubu Garage své kytarové umění Rudy Linka, jazzový kytarista českého původu žijící v USA. Rudy Linka od roku 2005 v České republice každoročně organizuje jazzový festival Bohemia Jazz Fest. Je řazen mezi nejlepší jazzové kytaristy světa. V Děčíně spolu s Rudy Linkou (kytara) vystoupí Rich Huntley (bicí) a Dan Fabricatore (basa).

V pátek 13.11.2009 se můžete těšit na projekt Listopad 89/09, který začíná od 17.30 v divadle besedou se zajímavými hosty, pokračuje hrou Václava Havla „Vernisáž“ divadla Na Tahu od 20.00 a končí koncertem děčínských Electric Blue ve 21.00.
Mezitím možná stihnete navštívit Městskou knihovnu, kde od 19.00 vystoupí jedinečný Petr Váša, básník, hudebník, textař, skladatel, výtvarník, experimentální herec, performer či vysokoškolský pedagog, jenž patří mezi nejoriginálnější české umělce současnosti. Předskakovat mu bude místní písničkář Old Good Tom. Vstupné 30,- (předprodej) / 50,-.

14.11.2009, od 22.00 zahraje v klubu Garage společně s kapelou První Hoře, teplická avatgarda Už jsme doma. Vstupenky zakoupíte v předprodeji za Kč 80,-, na místě za Kč 120,-.