Spolek

napsal spolek @ 22.12.2008 15:57:53.

1. hudební spolek v Děčíně o.s.

Vymezení činnosti

1. hudební spolek v Děčíně o.s. (dále 1HSvD) sdružuje převážně mladé lidi, kteří se aktivně či pasivně věnují hudbě, žánrově neomezené. 1HSvD se zabývá pořádáním kulturních akcí v regionu i mimo něj, převážně hudebního směru (koncerty, komponované pořady), ve spojení s prací mládeže, dále pořádáním hudebních workshopů, pořizováním hudebních nahrávek, mezinárodními výměnami, hudební osvětou mezi regionálními hudebními tělesy, poskytováním hudebních aparatur, hudební nauce a práci se zvukovou aparaturou, mapováním a dokumentací hudebního dění v regionu, ozvučováním menších kulturních akcí, apod. 1HSvD nemá žádné zaměstnance, veškerá činnost sdružení je založena na dobrovolné činnosti jeho členů a partnerů ve volném čase.

Ozvučení akcí a pronájem techniky

Nabízíme možnost ozvučení menších kulturních akcí, a to buď pronájmem aparatury, tj. pronajmete si u nás techniku (aktivní repro [400,-/den] + aktivní odposlechy [300,-/den] + mix [100,-/den]) a nazvučíte si sami, nebo po domluvě některý z našich členů vaši akci kompletně ozvučí (včetně dopravy aparatury) za cenu dle vzdálenosti a rozshahu akce.

Technická specifikace ozvučovací techniky:
Aktivní repro Samson Live! 1215 (link)
Aktivní odposlechy Samson Live! 612M (link)
Mix Soundcraft EPM8 (link)

Zpracování zvuku

Nabízíme  pořizování live a demo nahrávek, úpravu a digitalizaci vašich nahrávek, konzultace stran akustických úprav prostor + zvukového vybavení. Ceny dohodou.

Vydavatelská činnost

Mosty - Brücken (1999)

Kompilační CD českých a německých skupin vytovřené v rámci přeshraničního projektu Mosty - Brücken. Skladby kapel Sedativa, Destroyself, Loutkové divadlo, Stopor Mundi, Černý Pepr, Swant, Jack si udělat hračku, Safeguard. (náklad rozebrán)

Eurockzik 2001

Studiové i live nahrávky evropských kapel, které se zúčastnily festivalů Eurockzik, tj. písně hudebních skupin z Francie, Severního Irska, Itále a České Republiky (mj. Slap Hoppy Mice, Destroyself, Engine W. Fader, Mamamicarburo, Černý Pepr a další ...) (náklad rozebrán)

dc.proudy2007

Kompilační CD děčínských hudebních proudů roku 2007. Obsahuje skladby děčínských hudebních skupin a interpretů: Joywork, JZD, Soused Bimbo, Headline, Ondřej Mataj, Free Hand, Jack Siuh, VO.I.D, Papaya Days, Keto, Vomiště, Čachochbili, Černý Pepr, Blues pro Karla Kryla, Nekrolog, K.Seek, Destroyself, Electric Blue, Soopy Mood, Vodopaad. (CD k dispozici, objednávejte všemi možnými způsoby dle sekce KONTAKT)

Spolčenej listopad

Historie Spolčeného listopadu sahá do roku 2005, kdy členové sdružení (hudební kapely Jack Si Udělat Hračku, The Arythmics a Papaya Days) uspořádali během měsíce listopad vlastní koncerty, na které pozvali v rámci reciproce hosty z jiného města/státu (Slovensko). Role 1HSvD v tomto projektu byla organizace, technické zajištění, propagace, realizace a šíření projektu.

Spolčenej listopad pokračoval s dvojnásobným množstvím koncertů v roce 2006 za podpory Statutárního města Děčín, což umožnilo zajistit oficiální propagaci projektu.

Spolčenej listopad 2007: Band Together byl rozšířen o mezinárodní účast hudebních těles a mládežnických organizací z Itálie, Slovinska a Bulharska v rámci výměny mládeže programu Mládež v akci. Za podpory Statutárního města Děčín se během listopadových koncertů uskutečnil křest CD s názvem dc.proudy2007 s podtitulem Kompilace současných hudebních proudů děčínska. 1. hudební spolek v Děčíně se pokusil zmapovat současné aktivity místních hudebníků a shromáždil a následně vybral dvacítku hudebních nahrávek autorů a interpretů, kteří jsou v současnosti hudebně aktivní. Cédéčko posluchači nabízí směs různých žánrů a stylů, které prezentují jak zkušení, tak i mladí začínající muzikanti. Běžný posluchač se tedy může díky hudbě a textům dozvědět, co všechno se ve městě tvoří, jaké mají tvůrci cítění, jak smýšlí a jaké mají názory. Lze si tak utvořit ucelený přehled o místních hudební situaci. Primárním cílem tohoto kompilačního CD byla jak propagace regionu a samotných hudebníků, tak i pokus o prosazení faktu, že dva zcela odlišné hudební styly můžou vedle sebe stát bez jakýchkoliv předsudků, že hudbu lze dělat různými cestami a že je jen na posluchači, zda si k ní cestu nalezne.

Projekt Spolčenej listopad 2008, našel nové aktivní partnery,  Městskou knihovnu Děčín a hudební klub Garage, který provozuje Městské divadlo Děčín. Společně s 1HSvD se podařilo uskutečnit řadu akustických i neakustických hudebních vystoupení, amatérských i polo-profesionálních kapel. Projekt vyvolal u diváků kladnou odezvu, zejména volným vstupným na akustické koncerty v Městské knihovně, návštěvnost koncertů byla nadprůměrná.

PopNet Europe - European pop music network

PopNet Europe je síť institucí, které se věnují hudbě a propagují ji. Síť byla vytvořena za účelem zlepšit spolupráci mezi evropskými zeměmi (hudebními tělesy). Oficiálními partnery PopNet Europe jsou kromě 1. hudebního spolku v Děčíně, organizace z Francie, Německa, Velké Británie, Maďarska, Itálie, Malty, Nizozemí, Polska, Rumunska, Slovinska a Švédska. www.eupop.net

Eurockzik

Spojením EU-ROCK-muZIK vznikly pravidelné hudební výměny evropské mládeže. Partnerskými zeměmi se staly kromě ČR, Francie, Itálie, Severní Irsko, Německo a Slovensko. Cílem projektu bylo v rámci partnerství organizovat evropské hudební výměny, koncerty, kulturní návštěvy, nahrávání, vzdělávání a diskuze na téma hudba v Evropě.

Seznam uskutečněných Eurockziků:
Červenec 1995 – Vauréal, Francie
Září 1995 – Corregio, itálie
Duben 1996 – Belfast, Severní Irsko
Březen 1997 – Vauréal, Francie
Prosinec 1997 - Vauréal, Francie
Duben 1998 – Děčín, Česká republika
Duben 1999 – Corregio, Itálie
Listopad 1999 – Vauréal, Francie
Duben 2000 – Belfast, Severní Irsko
Listopad 2000 – Vauréal, Francie
Duben 2001 – Děčín, Česká republika