Seminář alikvótního zpěvu vedený Michalem Pustayem

napsal Waj @ 24.09.2009 07:56:16.

ČAJOVÝ FESTIVAL – DĚČÍN 2009
SOBOTA 26. 9. – DEN RADOSTI ZE ŽIVOTA

14.00 – 16.00 hodin

Seminář alikvótního zpěvu vedený Michalem Pustayem

Alikvótní zpěv je speciální vokální technika, která je provozována od dávných dob v šamanských kulturách dálného východu. Mnohdy je spojována s duchovními rituály a mystickými prožitky. Když však víte, jak na to, nemusí být alikvótní zpěv vyhrazen pouze zasvěceným. V posledních desetiletích se dostává i k nám a nalézá uplatnění v alternativní hudbě i v terapii. Nyní můžete získat základy tohoto umění i u nás v Děčíně. - Husův sbor na Teplické ulici v Děčíně 4. - Vstupné dobrovolné (nutná rezervace místa na mail: beztelevize@seznam.cz)

16.30 – 17.30 hodin

KONCERT IPU

První koncert čajového festivalu bude skutečnou specialitou. Zazní alikvótní zpěv v moderní folkrockové úpravě s kytarovým doprovodem. Nahrávky, které jsem získal přímo od interpreta řadím k tomu nejlepšímu, co jsem v žánru alikvótů na české scéně dosud slyšel. Nechme se tedy nyní inspirovat živým vystoupením. Více o Michalu Pustayovi najdete na www.ipu.wz.cz. - Husův sbor na Teplické ulici v Děčíně 4. - Vstupné dobrovolné.

Od 18.00 hodin

Slavnostní čajový obřad v Modré čajovně – oficiální zahájení Čajového festivalu + slavnostní znovuotevření Modré čajovny spojené s vernisáží výstavy obrazů.

Rituál čaje byl v děčínských čajovnách již mnohokráte předveden. Tentokráte se můžeme těšit na speciální obřad, jehož smyslem je uvedení Modré čajovny po letní záplavě opět do provozu. Zlé jazyky tvrdily, že Modrá čajovna tuto pohromu již nepřežije. Opak je však pravdou a milci čaje získají vedle čajového klubu Ve Vlnách další skvělé místo pro rozjímání u voňavého šálku. Přijďte se podívat na Modrou čajovnu v novém hávu. - Modrá čajovna na Podmokelské ulici v Děčíně 4. - Vstupné dobrovolné.

Od 19.00 hodin

Zahájení výstavy vítězných plakátů z mezinárodní studentské výtvarné soutěže „kožešinová“ zvířata jako oběti módy - „Fashion Victims“

Zabíjení zvířat pro rozmary jedinců není zrovna nejlepší cestou pro duchovní rozvoj lidské civilizace. To v dnešní době vnitřně cítí mnoho mladých lidí a tito se k tomu chtějí vyjádřit. V našem případě například výtvarnou formou. Výstava, kterou připravila organizace Svoboda zvířat a Vegetariánský klub Děčín, o.s., určitě stojí za shlédnutí a vy můžete být přímo u její vernisáže. - Čajový klub Ve Vlnách v Hudečkově ulici v Děčíně 1. - Vstup volný

Od 20.00 hodin