Jaideb Mukharjee - ZŠ Na Stráni

napsal Waj @ 04.06.2009 22:52:18.

Jaideb Mukharjee - Na Stráni

ZŠ Na Stráni dnes přivítala pana Jaideba Mukharjeeho z města Varanasi, jednoho ze sedmi posvátných měst Hindů ležícího v severní Indii ve státu Uttar Pradesh, který byl 1.hudebním spolkem v Děčíně pozván do našeho města, aby zde širokému hudebnímu publiku představil svou hru na indický perkusní hudební nástroj 'tabla'.
Žáci školy tak měli jedinečnou možnost setkat se s živým představením tohoto nástroje a díky vzájemné konverzaci se mohli dozvědět i zajímavé informace o jiné kultuře. Při společném vystoupení si všichni vzájemně vyzkoušeli, že hudba je mluvou, které rozumí všechny národy stejně a zahráli a zazpívali si s panem Mukharjeem. Setkání se žáky mělo velký ohlas a jsme rádi, že jsme mohli zprostředkovat tuto zajímavou akci.

V pátek 5.6. Vás srdečně zveme na koncert do Synagogy, který začne v 19.00 hodin. Máte tak jedinečnou možnost zažít tuto hudební perličku na vlastní kůži.

Těšíme se na setkání s Vámi.