Yxes Joke v Dánsku

napsal kopretin @ 25.05.2009 13:01:29.

Předchozích 10 dnů strávili členové kapely Yxes Joke Základní školy Na Stráni v přímořském městě Grenaa v Dánsku, kde pokračovali na přípravě společného hudebního programu a CD s mladými muzikanty  ze soukromé školy Norddjurs Friskole.

V rámci programu Comenius 2008-2010 se uskuteční ještě další dvě hudebně-jazykové návštěvy. Během těchto výměnných pobytů se všichni účastníci domlouvají výhradně v anglickém jazyce. Hlavními výstupy z hudebních workshopů jsou společné koncerty a vystoupení pro veřejnost.

První koncert v Děčíně budeme moci shlédnout na začátku října v rámci oslav 85.výročí otevření školy Na Stráni. Zaujmout diváky a posluchače by měly skladby především díky propojení hudebních stylů žáků obou zemí a také vlastní tvorbě řady skladeb.

autor: Vít Průša (převzato z Děčínského deníku)