Collegium Verbascum

napsal Waj @ 14.04.2009 07:46:24.

Komorní pěvecký soubor Verbascum (nyní Collegium Verbascum) vznikl v Děčíně roku 1990. Těžištěm našeho repertoáru byly vždycky renesanční skladby, s občasnými úlety do baroka, středověku, spirituálů či moderní hudby. Složení souboru se v průběhu let obměňovalo, současná sestava je Věra Pokorná, (soprán, dříve alt, členem od roku 1990), Jitka Kalivodová (alt, členem od roku 1992), Milan Suchánek (tenor, členem od roku 1992), Pavel Pokorný, (bas, členem od roku 1990). V poslední době spolupracujeme s pražským loutnistou Tomášem Najbrtem. Jezdíváme na kursy staré hudby do Valtic, příležitostně si s potěšením zamuzicírujeme s kamarády gambisty z Vídně.
Jsme čtyři zpěváci a zpíváme hlavně renesanční čtyřhlasy. Pokud je to možné a vhodné, vystupujeme s doprovodem loutny a violy da gamba, což je příjemnější a zajímavější pro nás i pro posluchače. Nenaděláme příliš hluku, naše vystoupení mají charakter komorních koncertů, hodí se spíš do malých sálů či do kostela. Pro akce typu 'středověké trhy' můžeme sestavit program pestřejšího charakteru, ale i tak je to spíše do uzavřeného prostoru s klidem a odpovídající akustikou. Na vystupování někde pod širým nebem mezi trhovci a šermíři moc vhodní nejsme, na zpívání na mikrofon nejsme už vůbec.

Více info na stránkách http://verbascum.decin.cz