Research of a partner organisation / Invitation to a pre – elementary meeting on Corsica

napsal spolek @ 26.12.2008 10:33:00.

fotogalerie

Zástupci 1.HSvD se v průběhu října zúčastnili několikadenního setkání, jehož cílem byla diskuze vedoucí k vytvoření nového mezinárodního projektu v oblasti hudby. Meetingu se kromě členů 1.HSvD zúčastnili také partneři z Německa (web) a Francie (web). Toto první ze tří setkání by mělo být začátkem možné spolupráce organizací minimálně 5-ti členských států EU. Projekt by měl nastartovat jako dvouletý začátkem roku 2010 a ukončen v roce 2011. Hlavní myšlenka spočívá ve vedení mladé amatérské kapely profesionálními hudebníky. Výběru takovéto kapely by předcházela soutěž. Vítěz by v zemi odehrál několik koncertů jako předkapela k profesionální skupině. V průběhu projektu by mělo následovat několik výměnných akcí mezi partnerskými zeměmi (např. ČR<>Německo, ČR<>Francie) při kterých by se v dané zemi mělo taktéž odehrát několik koncertů. Závěrečným vyústěním projektu by mělo být malé festivalové turné po všech státech zúčastněných organizací. Nedílnou součásti by mělo také být zapojení nečlenského státu EU - Maroka, na jehož uzemí by měl být uspořádán mezinárodní festival. Projekt by tak měl ukázat i svou otevřenost EU pro ostatní sousední státy. Do projektu by měla být zapojena i média, která by měla za úkol celý projekt zviditelnit a podpořit.